O nás

 

 

 

Proč..

 

      Celoživotní náplní mého otce bylo pečovat o zvěř, snažit se porozumět jejím potřebám, spoluvytvářet rovnováhu mezi zvěří a lesem, rozumět přírodě které jsme součástí. Takto nás to učil, když vedl kroužky mladých myslivců a ochránců přírody. Proto se i pro mne již od šesti let stalo hospodaření se zvěří součástí mého dětského věku a nakonec i hlavní životní náplní. Pečovat o zvěř, rozumět jí, chránit jí, posilovat její nejlepší vlastnosti a tím zajišťovat její prosperitu a zdraví je nesmírně obohacující práce na celý život. Pokud totiž vidíte, jak se díky vaší péči zvěři daří, jak je silná a zdravá, pak to má značný vliv i na vaší životní pohodu. Příroda vás pak za to odměňuje nespočetnými zážitky, které velká většina lidí nemá šanci nikdy spatřit, protože probíhají v nejskrytějším nitru divočiny za ranního svítání a večerního šírání. Práce a odpočinek v lesích dává sílu překonávat i nelehká životní období, pokud přitom ovšem respektujeme jeho obyvatele a nerušíme jejich klid a pastevní cyklus.   

 

Životní poslání..     

 

       Život a práce v nejhlubší přírodě vám přináší mnoho zkušeností a v praxi ověřených znalostí, které můžete neustále porovnávat s tím, jak se o naší práci zmiňují média. Bohužel zjistíte, že se mnoho věcí děje pouze na základě falešné politiky a ideologie, namísto poznání skutečných potřeb lesa a zvěře. To je také důvod, proč jsem se nedávno rozhodl založit nadační fond Bohemian Way, který bude mít za úkol jednoduše a na příkladech z praxe vysvětlovat základní principy zdravého fungování naší přírody. Nabízíme proto B-WAY, zlatou střední cestu, která nekonfliktním způsobem řeší otázky ochrany přírody – bez zcestných  ideologií, pouze s prostým citem k vyváženému celku.  

 

Buď pořádně, nebo vůbec... 

 

     Upřímnost bez pokrytectví se snažíme vkládat i do práce a výrobků, které v naší firmě vytváříme. Věříme, že skutečné hodnoty nejsou dotované, ale vznikají prací. Velmi nás proto pokaždé potěší, pokud vám přinese naše zboží nebo výrobek radost. Někdo může namítnout proč zrovna výrobky z paroží?....Ano, právě proto, že jsou naším spojením s přírodou, jsou projevem kultury a kultivovanosti lidské společnosti, která hledá udržitelné spojení s přírodou. Paroží je příkladem obnovitelného zdroje materiálu, protože jej jeleni každý rok během pouhých pěti měsíců vyprodukují a každý rok shazují – vyrábíme tedy z krásného materiálu, který příroda odložila.  

 

Prostředí nás formuje... 

 

      Člověk je proto člověkem, protože se dokáže obklopit předměty, které mu přináší radost, předměty, které kultivují jeho prostředí, předměty umělecké hodnoty. Pečujte tedy o své prostředí, dejte kulturu a noblesu svému bydlení, protože to nejsou vyhozené peníze. Upravené prostředí vás pak zpětně formuje, dává pocit tepla, domova, radosti, vytváří podmínky pro dobrou duševní práci a spokojeně prožitý život.  

 

Hrdost na příslušnost k šikovnému národu, který může ještě prokázat své kvality, když k tomu bude mít podmínky... 

 

       Kultura je to co nás tisíc let odlišuje, podporujte ji v každém směru. Projev kultury a kultivovanosti je nakonec i to, jakým způsobem pracujeme s živou přírodou. Spoluvytvářejme neustále kvalitu vlastního života i když se svět zrovna kráčí jiným směrem. Lidé brzy zjistí, že nestačí mít k životu jen „noru“, člověk pro svůj rozvoj potřebuje pěkné, kultivované prostředí. Jakmile člověk zjistí, že takové hodnoty dnes civilizace postrádá, nastane velká renesance krásy, umění a kultury. 

 

Můžeme mít vše, čemu věříme, stačí za tím jít.

 

 

 

Ryšavý M.
Jednatel Arture Art & Nature, s.r.o.

 

 

 

 

Na vašem soukromí nám záleží

Tato webová stránka používá cookies k poskytování nejlepších zkušeností z prohlížení. Pokračováním prohlížení webu souhlasíte s našimi podmínkami použití cookies.

Povolit všePodrobné nastavení